• Index
  •  » taktyka
  •  » Armie i taktyki w "Napoleon Total War"

#1 2010-06-28 22:23:18

 Jazon

Użytkownik

15757207
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-06-20
Posty: 14
Punktów :   

Armie i taktyki w "Napoleon Total War"

Witam wszystkich chciałbym przedstawić jak zrobić bardzo dobra armie z Austriaków:
1x Sztab Generalski(podstawowy)
1x 12 funtowa artyleria piesza
1x 6funtowa artyleria piesza może być i konna jak kto woli lub 1x Haubica 7 funtowa
6x Fizylerzy Węgierscy+1x 47 pułk Czeski
3x Austriaccy Pogranicznicy
3x Jegrzy
3x Ułani(kirasjerów się nie opłaca jak każdy wie lansjerzy konni są najlepsi)
Strzelców krajowych nie opłaca się brać ponieważ mają niskie morale są jedynie skuteczni przeciwko kawalerii Jazda Kozacka,Milicji(ale nie zawsze) i artylerii kiedy ją ostrzeliwują.Oczywiście ostrzeliwujemy piechotę która nawet nie robi czworoboku.

Teraz Przedstawię jak się nimi gra:
Artyleria-ostrzeliwujemy nieprzyjacielskie działa jeśli przeciwnik je posiada(jak nie ma)to ostrzeliwujemy piechotę która np.utworzy czworobok lub kawalerie która jest łatwym celem kiedy jedzie na wprost pod nasz ogień.

Fizylerzy-(Piechota Liniowa) jeśli się bronimy Fizylerzy Węgierscy maja większe morale niż Niemieccy więc fizylerzy gdy walczą z wrogą piechota liniową należy osłaniać ich piechotą o zasięgu 100-125 ale nie zawsze gdy wygrywają potyczkę z innym oddziałem należy ich osłaniać ponieważ jeśli zostaną zaatakowani z flanki szybko uciekną albo polegną.

Austriaccy Pogranicznicy-jeśli posiadamy na polu bitwy kilka takich oddziałów nie bójmy się zachować kilka z nich w postawić w formie lekkiej piechoty resztę należy zostawić w zwartym szyku na wypadek ataku kawalerii lub innej piechoty liniowej.

Jegrzy-wiadomo do osłaniania twojej artylerii przed atakiem kawalerii lub innych oddziałów.Jegrzy służą do ostrzału z ukrycia i zastawienia zasadzki na piechotę wroga.Jegrów łatwo jest pokonać kawalerią kiedy nie rozstawią pali lub będą za daleko żeby wrócić za osłonę lub kiedy zostaną otoczone przez wrogie oddziały najprawdopodobniej uciekną lub zostaną zabici.

Kawaleria-Ułani-Służą do oskrzydlenia wroga ponieważ jest to lekka kawaleria,ale niestety są wrażliwi na ostrzał z artylerii(Haubice przede wszystkim).ułani z łatwością pokonają lekka piechotę w luźnym szyku(tylko trzeba uważać na pale).Ułani nie dadzą rady czworobokowi piechoty nawet o morale 6 więc trzeba uważać.

Sztab Generalski-Musi być niedaleko walczących oddziałów żeby dodać im morale ale również trzeba uważać żeby go nie zabili najlepiej żeby jeden oddział piechoty go ochraniał.

47 pułk Czeski-Atak na wroga kawalerie i piechotę liniową

MAM NADZIEJE ŻE POMOGŁEM

Ostatnio edytowany przez Jazon (Dzisiaj 14:25:55)

Ostatnio edytowany przez Jazon (2010-06-29 16:09:52)


Snajper jest jak myśliwy wypatrzy zwierzynę i zabije ją z zimna krwią.

Snajper Jazon

Offline

 

#2 2010-06-30 09:44:55

Napoleon Bonaparte

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-06-20
Posty: 2
Punktów :   

Re: Armie i taktyki w "Napoleon Total War"

dobre, że ci się chciało pisać

Offline

 

#3 2010-06-30 12:07:41

 Jazon

Użytkownik

15757207
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-06-20
Posty: 14
Punktów :   

Re: Armie i taktyki w "Napoleon Total War"

Teraz wam chce przedstawić armię Pruską i dobrą taktykę do niej:

1x Sztab Generalski(Podstawowy)
5x Muszkieterzy(Piechota Liniowa)
3x Fizylerzy Pruscy(Lekka Piechota[zasięg-100])
3x Strzelcy Śląscy(Lekka Piechota[zasięg-125])
1x 8.Pułk Przyboczny(Elitarna Piechota)
1x Gwardia Piesza (elitarna Piechota)
3x Lansjerzy
1x Haubica 7 funtowa
1x 6 funtowa artyleria konna

Teraz przedstawię wam taktykę:

Muszkieterzy-Jest to dobra piechota liniowa która świetnie poradzi sobie z wrogą piechota liniową,elitarna,lekką(nie zawsze z elitarną ale częściej z lekką).Poradzi sobie z kawaleria w szyku zwartym i czworoboku (w szyku zwartym nie zawsze).Trzeba uważać kiedy ta piechota stworzy czworobok ponieważ wtedy jest narażona na atak wrogich harcowników i artylerii.

Fizylerzy Pruscy-to lekka piechota o dużym zasięgu potrafi być w szyku zwartym jak i zachować szyk lekkiej piechoty(nie potrafią rozstawiać pali ponieważ poradzą sobie z kawaleria w szyku zwartym ale nie zawsze).Jest bardzo dobra  w ostrzeliwaniu szarżującej kawalerii,wrogich czworoboków,artylerii i piechoty liniowej.Trzeba uważać na atak kawalerii kiedy są w szyku lekkiej piechoty(połowę tych oddziałów zostawmy w szyku zwartym a drugą połowę w szyku lekkiej piechoty).

Strzelcy Śląscy-Piechota o dalszym zasięgu niż fizylerzy pruscy potrafią dobrze sobie poradzić z wrogimi liniówkami,czworobokami,inną lekką piechotą(ale nie zawsze),kawalerią jeśli rozstawią pale(ale też nie zawsze).Są wrażliwi na atak kawalerii(szczególnie lansjerów konnych),artylerii i piechoty liniowej która podejdzie bardzo blisko.Są świetni do organizowania pułapek ponieważ potrafią się schować i szybko nie uciekną z pola bitwy ponieważ ci dzielni Ślązacy maja bardzo duże morale jak na jednostkę lekkiej piechoty.

Gwardia Piesza-elitarna piechota która dobrze walczy wręcz i posiada duże morale potrafi dobrze poradzić z każdym rodzajem piechoty nawet elitarną,ale kiedy zostanie otoczona są duże szanse że ucieknie lub polegnie,potrafią poradzić sobie z kawalerią nawet jak nie utworzą czworoboku,ale kiedy go utworzą poniosą mniejsze straty,kiedy jednostka jest w czworoboku niestety wrażliwa jest na ogień harcowników i artylerii.

Lansjerzy(kawaleria)-Najlepiej utworzyć nimi formacje rombu,iż przez to daje nam lepszą manewrowość kawalerią.Dobrze radzą sobie z harcownikami(nawet jak są w szyku zwartym),artylerią inna kawalerią(z elitarną nie zawsze ale tez może wygrać).Należy uważać na harcowników co rozstawiają pale i czworoboki wtedy bardzo szybko nasza kawaleria ucieknie lub polegnie.

Artyleria ostrzeliwujemy wrogie jednostki wroga najlepiej harcowników kawalerie i artylerię jak zabijecie generała tez będzie git

Sztab Generalski-dowodzi dodaje morale jednostkom i trzeba go ochraniać poradzi sobie nawet z dużą liczbą harcowników kiedy walczy wręcz.



MAM NADZIEJĘ ŻE SIĘ WAM TO PRZYDA NIE NA MARNE PISAŁEM


Snajper jest jak myśliwy wypatrzy zwierzynę i zabije ją z zimna krwią.

Snajper Jazon

Offline

 

#4 2013-03-01 18:41:16

PanPolak

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-03-01
Posty: 1
Punktów :   

Re: Armie i taktyki w "Napoleon Total War"

Eee tam, Austriacy, i Prussacy - nuuda. :) Ja przedstawię, jakie armie polskie tworzyć i jak nimi wygrywać! (Darthmode Napoleon)
I. Armia lekka. Niezbyt droga.
1. Jenerał (1x)
2. 12-funtowa artyleria konna (4x)
3. Lansjerzy (2x)
4. Uzarzy (2x)
5. Piechota liniowa (5x)
6. Woltyżerowie (5x)
7. Grenadierzy (1x)

Jenerała ustawić gdzieś z dała od frontu (moje nawyki po ETW:) ), za pułkiem grenadierów. Z jednego odziału lansjerów i uzarów sformować grupę (2x) i ustawić na flankach. Artylerię najlepiej na wzgórzu albo pośrodku oddziałów, nikogo nie ustawiać przed nią ni za nią. Front z obu stron otaczający artylerię sformować w dwie grupy: prawą i lewą. Układ frontu: lekka piechota w luźnym szyku, za nią piechota liniowa z opcją ostrzał ze szturmem: gdy kawaleria wroga wejdzie w zasięg lekkiej piechoty oddaje [lekka piechota] salwę i ucieka za piechotę liniową, która formuje czworobok. Ważne, żeby kryjąca się lekka piechota nie strzelała bez rozkazu, chyba, że są wyżej, niż piechota liniowa. Kiedy kawaleria ucieka, woltyżerowie wracają przed liniówkę. Raczej nie nadającą się do ataku armia, co najwyżej
pościg konnicą.

II. Armia ciężka. Droga.
1. Jenerał
2. Haubica 6-calowa (4x)
3. Kirasjerzy (2x)
4. Uzarzy (2x)
5. 6. Pułk lekkiej kawalerii (czy jakoś tak)
6. Grenadierzy (10x)

Grenadierzy mają niskie morale, a mimo to są odporni na nie.  Jenerałem wspierać pułki z niskim morale. Układ armi podobny jak lekkiej armi, z tą różnicą, że piechota jest w jednej linii i jenerał jest chroniony przez 6. Pułk lekkiej kawalerii. Taktyka walki grenadierów: szturm z ostrzałem (cały pułk), granaty (czekać aż wybuchną), szarża na bagnety. Jeden pułk grenadierów może długo utrzymywać się walcząc na bagnety z trzeba pulkami piechoty liniowej naraz (testowane na piechocie francuskiej), ale z nimi nie wygra. Trzeba wtedy zaatakować piechotę grupą kawalerii i rozgromić wroga. Oczywiście kiedy kawaleria szarżuje na grenadierów, sformować czworobok przez pułk atakowany i przez jeden z lewej i jeden z prawej. Armia nadającą się do atakowania; atakować taktyką grenadierów wyżej opisaną. W razie potrzeby zaatakować pułkiem kawalerii broniącej jenerała.

Mam nadzieję, że wszystko jasne :)
P.S. Zaczynając Polską nie ma się armii, więc warto dać podatki na maxa i doprowadzić do rewolucji. Potem opowiedzieć się po stronie rewolucjonistów i zająć Warszawę. Dwie darmowe armie . Warto też zawiązać sojusz z Francją i czekać aż Prussy zaatakują; wtedy zająć Gdańsk i Królewiec, potem wysłać propozycję pokoju jako groźbę. Jak się nie zgodzą, to zająć Berlin, prowincję splądrować, miasto puścić z dymem i w następnej turze wysłać propozycję pokoju taką samą jak przedtem proponując jeszcze oddanie Berlina i najlepiej umowę handlową. Potem powinni jeszcze zaatakować Rosjanie z Austriakami, najlepiej odzyskać Wilno i Galicję. Austriacy powinni nas lubić, więc bardziej opłaca się wstąpić potem do Koalicji.

Offline

 
  • Index
  •  » taktyka
  •  » Armie i taktyki w "Napoleon Total War"

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
opowiadania erotyczne zgwalcona www.otservlist.pun.pl kod do drzwi od klatek jak ariva dodanie ecm www.konriom.pun.pl