Heroes and Dragons


#1 2010-06-30 12:09:40

Suchoj35

Moderator

Zarejestrowany: 2010-06-20
Posty: 18
Punktów :   

Moje Rostery-Prusy

Prusy




Witam,dziś zaprezentuje roster Królestwa Prus.Prusacy dysponują dobrą piechotą i lekką piechotą lecz bez wsparcia/osłaniania kawalerii ta formacja jest niczym.Dobra konnica to szybka konnica dlatego proponuję huzarów i lansjerów a jak ktoś lubi się bawić w podchody to niech do swojej armii dołączy dragonów.

Oto mój roster:
http://img64.imageshack.us/img64/7898/screen25v.jpg

Jak widzicie nie ma Strzelców Śląskich,czemu? Bo są drodzy!Więc jeśli potrzebujemy kasy na artylerię lub konnicę zrezygnujcie ze Ślązaków.W tym rosterze nie ma również ciężkiej artylerii ponieważ nie nadaję się do pruskiej ofensywy-jest powolna,droga i trzeba wyznaczyć do jej osłony z 2-3 jednostki.

Jegrzy-Służą do osłony armat i wymiany ognia z zagranicznymi odpowiednikami.Są tańsi od Strzelców Śląskich i nie dużo gorsi.

Fizylierzy pruscy-Przydatna lekka piechota do osłaniania armii,pomocy w ogniu jegrom i uzupełniania piechoty.

Muszkieterzy-Podstawowa piechota każdej armii warto wziąć z 5-7 oddziałów.Umie też formować czworobok co przydaje się do walki z jazdą.

Batalion grenadierów Prus Wschodnich-Dobrzy grenadierzy jak nazwa mówi miotają granatami co pozwala na równorzędną walkę z liczniejszą piechotą.Także mogą formować czworobok.

8 pułk przyboczny-Na pewno każdemu przyda się ta jednostka jest tańsza od gwardii pieszej a niedużo gorsza (takie same porównanie jak Jegrzy-Ślązacy).

Gwardia piesza-Elitarna piechota która poradzi sobie z każdą jednostką.

6-funtowa artyleria konna-Szybka artyleria jej jedyną wadą jest celność.

Dragoni-Konna piechota która nadaję się również do roli ciężkiej konnicy.

Huzarzy-Lekka,zwrotna,tania i szybka konnica która nadaję się do nękania lekkiej piechoty i armat.

Gwardia generalska-Dobra jednostka w której znajduję się nasz generał najlepiej trzymać ją blisko swoich oddziałów.

Jednostek nie znajdujących się na screenie nie opisałem.


Ju token tu me?

Obrazek ukradły smerfy

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.lubanskiefakty.pun.pl www.rpsite.pun.pl www.lowcy-tajemnic.pun.pl www.niszcze.pun.pl www.fir0.pun.pl